+38 (067) 434-60-64

Плагіни для Sketch, або Як вкластись у дедлайн

article author photo
COI

На сьогодні існує велика кількість графічних редакторів, які допомагають UI/UX дизайнерам у створенні крутих та зручних продуктів. Довгий час для мене це був Adobe Illustrator. Він здавався мені зручним у використанні. Його функціоналу було достатньо для більшості з поставлених задач. Проте наставали проблеми зі зростанням скрінів, система починала не стягувати навантаження. Але загалом дизайн створювався, проекти йшли у продакшин. Було комфортно. Та доля зле пожартувала.

Мене витягли з зони комфорту. З теплої лампової вінди посадили за цей до жаху незвично-незручний iMac вкупі з удодською мишкою (ці відчуття переслідували мене перший тиждень роботи). Так я і почав користуватись Sketch.

Перейшовши на скетч, я зрозумів, яким повинен бути швидкий та зручний інструмент для дизайну. Можливість створювати сотні артбордів без сповільнення роботи системи. Продумана робота із багатовкладеними символами. Зручний експорт мокапів та багато інших класних плюшок. А ще плагіни. Вони пришвидшують роботу в графічному редакторі та роблять її більш комфортною. Розширюють функціонал програми, оптимізують часовитрати. Останні, у свою чергу, є важливим параметром. Особливо якщо ви бажаєте вкластись у дедлайн. Або ваш ПМ ще той рогатий чорт.

Як, цей корпоративний сайт на 17 унікальних сторінок ще не готовий?! Минуло аж 3 дні!

Керівник компанії COI, який захотів залишитись інкогніто.

Звісно, жоден графічний редактор не розрулить таку ситуацію. Проте розповім про декілька плагінів, які полегшують моє дизайнерське битіє. Можливо, це буде корисно людям, які починають свою роботу в скетчі.

Craft

Маст хев штука у випадку, якщо ви заливаєте свої мокапи в Invision. Абсолютно фрішний, розроблений командою Invision. Маючи його на озброєнні, вам потрібно лише вибрати потрібний (або всі) артборд і одним кліком синхронізувати все з інвіжин. В опціях є можливість вибору експорту 1х або 2х розмірів макету. Помітив: якщо при вибраному артборді в дефолтному полі експорту Sketch стоїть jpeg або png, то крафт залиє в інвіжин вибраний формат. А клікнувши хоткей С, ви зможете лінкувати артборди, і ця можливість збережеться після експорту в Invision. Хоча я так і не звикся з нею і перелінковую макети засобами Invision.

Також будьте обережні з опцією 2х у парі з png форматом. При експортуванні в скетч великих макетів сайту (3 000+ на 24 000+) існує велика ймовірність, що при відкритті цього макету на слабкій машині браузеру клієнта заспівають панахиду.

Це не всі можливості, доступні в Craft. Наявні функції дублювання, генерації рандомного контенту, freehand та синхронізації ваших бібліотек. Проте я переважно використовую лише експорт.

Ціна: Безкоштовно

Завантажити: https://www.invisionapp.com/craft

Sketch Runner

Вам комфортніше набирати команди на клавіатурі, аніж клікати курсором на кнопки? Тоді цей плагін для вас.

Це Spotlight у середовищі Sketch. Запускайте команди, переходьте на артборди, вставляйте символи за допомогою команд із клавіатури. Це набагато швидше, ніж робити те саме мишею.

Ціна: Безкоштовно

Завантаження: http://sketchrunner.com

 

Sketch-Icons

Зручна штука, коли потрібно імпортувати у ваш sketch-файл велику кількість svg-іконок.

При експорті можна вказати розмір, накласти довільний або збережений колір. Що буде зручно, оскільки іконки імпортуються як символи з накладеною маскою відповідного кольору.

Ціна: Безкоштовно

Завантаження: https://github.com/AMoreaux/Sketch-Icons

 

SVGO Compressor

Невеликий, проте корисний плагін для оптимізації коду та зменшення ваги всіх svg-файлів, які ви експортуєте зі Sketch.

Ціна: Безкоштовно

Завантаження: https://github.com/BohemianCoding/svgo-compressor

 

Bitmap Compressor

Плагін, який компресує всі растрові зображення під час зберігання.

Ціна: Безкоштовно

Завантаження: https://github.com/BohemianCoding/sketch-image-compressor

Midnight

Плагін, з яким ваш Sketch перейде на темну сторону дизайну.

Працюючи в Illustrator, я звик до темного інтерфейсу, який створював хороший контраст, а також давав менше світлове навантаження на очі. По дефолту Sketch має світлий інтерфейс, і Midnight вирішує цю незручність.

З додаткових плюшок плагіна -- можливість змінювати стиль дефолтних іконок інтерфейсу, додавати кольорові тегування та візуально краще розділяти групи в списку шарів.

Ціна: 8 баксів для 3-х комп’ютерів.

Тріал: 7 днів.

Завантаження: https://midnightsketch.com

Content generator

Генератор контенту. Дозволяє генерувати випадкові зображення для наповнення аватарів, біографічних даних і т. д. Також генерує випадкові тексти у вибрані поля.

Пришвидшує робочий процес коли потрібно швидко набити макет великою кількістю рандомного контенту.

Ціна: Безкоштовно

Завантаження: https://github.com/timuric/Content-generator-sketch-plugin

Crystal

Є додатком, а не плагіном. Проте дуже корисний у дизайні апок або мобільних версій сайту. В один клік ви в реальному часі переглянете дизайн на своєму мобільному пристрої Android.

Для коректної роботи перевірте, щоб смартфон і комп були в одній Lan/WiFi мережі.

Ціна: Безкоштовно

Завантаження: https://crystal.smithy.productions

 

Map Generator

Зручний плагін для генерації скрінів Google maps у ваш дизайн. Є можливість вибору локації, а також імпортування стилів з ресурсу Snazzy Maps.

Ціна: Безкоштовно

Завантаження: https://github.com/eddiesigner/sketch-map-generator

 

На сьогодні це все. Нові та свіжі версії плагінів ви можете знайти за цією адресою: https://www.sketchapp.com/extensions/plugins