+38 (067) 434-60-64

Бриф

Розкажіть, що вас цікавить

Мультизадачність як шлюб

article author photo
COI

Керівник — це ніби чоловік номер два

Робота та особисте життя нечасто перетинаються. Навички, здобуті в одній сфері, рідко будуть актуальними в іншій. Вміння добре ладити з документами навряд чи знадобиться при суперечці з чоловіком, а знаття, як готувати борщ, аж ніяк не допоможе при пошуку моделей для фотосесії.

Однак уся вищезгадана інформація враз розвіялася з осінніми вітрами, коли я потрапила на посаду асистента керівника минулого листопада.

Як людина, яка живе вже понад 3 роки з чоловіком, я звикла завжди все нагадувати й тримати під контролем не лише свої плани, завдання та просто буденні нюанси, а й усе те, що стосується чоловіка. Мій мозок немов розділений на ще два додаткові сектори: моя нагальність та його нагальність. Тепер ці два сектори поділилися місцем для керівника, життя якої я покликана спрощувати. Нагадування, допомога, організація — це все до мене.

За недовгий час роботи в компанії я зрозуміла, що в мене виходить. Не з першого разу, але мотивація все ще зі мною, юху.

Асистування на практиці

  • Щоденні нагадування я фіксую в календарі (супер-пупер важливі).
  • Дрібні, але дедлайнові, — в телефоні (а потім вправно «вклинююсь» із цим до керівника, Мирослави, поміж її поточних завдань і консультування колег). Я знайшла користь у дрібних завданнях «кава-аптека»: виконуючи їх, структурую в голові питання порядку денного.
  • Завдання з низькою пріоритетністю занотовую в блокнот.

А от практика організації корпоративів (поки що за плечима лише один, але я назву це «відлік розпочато») мене порадувала вау як. Зазвичай я боюсь усього нового, але коли є завдання — варто йти в наступ, в бій із самим собою. По факту всі залишились задоволені, а це означає — well done.

Мультизадачність: покурити марихуани або взути не той черевик

Мультизадачність — цікаве слово; саме воно мене й привабило у цій посаді. Що воно таке? Могти все, хотіти навчитися більше, боротися з власними часовитратами та відточувати свою швидкість, спритність, і не лише фізичну, а й інтелектуальну. Якось так.

Юлій Цезар навряд чи був знайомий із цим словом, але при цьому міг і робив багато справ одночасно. Чи втрачається при такій діяльності ефективність? Актуальне питання, оскільки вчені твердо переконані, що таки втрачається, і тому не рекомендують братися за щось нове, не закінчивши попереднє завдання.

Лондонський університет провів власне дослідження, яке показало, що рівень IQ людини падає, якщо змусити її вирішувати кілька розумових завдань одночасно. Аналіз отриманих показників виявив падіння, яке можна порівняти з падінням рівня IQ у людей, які не спали цілу ніч або покурили марихуани. Джон Медіна, дослідник, наводить ще одну цікаву цифру: якщо людину перебивати, то для виконання завдання їй знадобиться у 1,5 раза більше часу. При цьому вона зробить у 1,5 раза більше помилок.

Існує й така думка, що мультизадачні люди насправді просто мають хорошу пам’ять. Треновану розвинену пам’ять. Якщо на посаді, яка передбачає мультизадачність, ви стикнетесь повторно із завданням, перемикнутися на нього буде в рази легше. Та все одно для мозку людини це буде непростою справою, яку Медіна порівнює зі спробою одягти лівий черевик на праву ногу.

Мій комод — мої шухляди, або Цьоця з борсуком

Якщо повернутись до власне мого досвіду, то я організовую свій мозок у форматі комоду з багатьма шухлядами. Кожну з них я відкриваю, коли розпочинаю працювати з поточним завданням, тимчасово закриваю та відкриваю нову, коли з’являється інша таска; сортую їх відповідно до дедлайнів.

По життю я педантична особа, тому й у моїх шухлядках все посортоване та чітко поскладане; коли я повертаюсь до якоїсь таски, у мене не виникає розгубленості або відчуття, що я «зависла», — я функціоную як належить.

Найкращим методом для покращення запам’ятовуваності є візуалізація. Ох, які ж я картини інколи малюю в голові, щоб запам’ятати те чи інше!

Наприклад, інформація для запам’ятовування: Марія Борсукова, лікар. А тепер — візуалізація в моїй голові: моя тітка (бо тезка), із борсуком на руках, ну і, звичайно, в лікарському халаті. Інформація збережена й захована до однієї з тих вищезгаданих шухлядок. Написала, перечитала, самій смішно.  Але це правда, і воно працює!

Мультизадачність як будматеріал

Отже, мультизадачність стимулює бути сконцентрованим і регулювати тривалість сну (для більшої продуктивності). Я намагаюся не знущатися з себе і, якщо недоспала однієї ночі, то наступного вечора з педантичною відповідальністю відкидаю всі справи й лягаю.

Ви ніколи не знаєте, куди вас заведе доля та чи буде вона лояльною.  Тому всі аспекти розвитку є важливими й необхідними, адже ваш досвід та ваші здібності — це фундамент, на якому ви зможете збудувати як хатинку, так і замок.