Вартість створення інтернет-магазину чи навіть простого сайту-візитівки не мала. Попри це, важливість зручного дизайну часто недооцінюють та орієнтуються лише на красу. Чим це загрожує та яким має бути зручний дизайн сайту, говоримо у статті.
У пошуках підрядника ви обов’язково стикнетеся з розробниками, які працюють групами чи поодинці й спеціалізуються лише на програмуванні. Здебільшого це навіть не програмування, а склеювання результату з наявних модулів на якійсь із популярних CMS. В такому разі клієнту часто пропонують зекономити та обрати якусь із доступних платних чи безкоштовних дизайн-тем і працювати з нею. Ключовий посил — яка вам сподобається. Не сподобається вашим клієнтам, не буде ефективно працювати на цільову аудиторію та закривати потреби бізнесу, а сподобається саме вам.
Насправді ж така економія може дуже дорого обійтися. Розгляньмо ризики.
Невідповідність ЦА. Під час створення дизайну для сайту необхідно враховувати особливості цільової аудиторії. У готовому шаблоні вони не можуть бути врахованими апріорі. Без участі та ґрунтовного аналізу дизайнером і маркетологом цього питання клієнт (чи програміст, який скинув цю відповідальність на клієнта) не зможе визначитися навіть з кольорами сайту. Не кажучи вже про його наповнення, розміщення блоків та розставлення акцентів.
Висока популярність теми. Хороші та гарні теми для сайтів використовують та купують часто. Тут маєте палку з двома кінцями. Якщо обирати не заїжджену тему, в ній точно будуть недоліки. Якщо ж обирати хорошу, ви точно побачите її на інших сайтах. І не лише ви, а і ваші клієнти також. Побачать та засоціюють підсвідомо, коли перебуватимуть на вашому сайті. У них буде відчуття, що щось не те. І часто таке відчуття може вплинути на рішення про покупку чи замовлення.
Нелюбов від Google. Як порядна пошукова система, Google зацікавлений у тому, щоб кожен сайт був унікальним і містив авторський та корисний для його клієнтів контент. Точніше, самому Google все одно, але такі сайти він «вважає» якіснішими та більш вартими високих позицій у видачі. Варіант з темою тут може зіграти злий жарт. Особливо невдачливим може загрожувати ще й така страшна річ як «склейка сайтів» (особливо якщо ви надаєте перевагу запозиченню не лише дизайну, а й контенту замість створення авторського).
Рідко яка тема може на 100% відповідати всім вашим потребам. Іншими словами, у більшості випадків дизайн доведеться допрацьовувати. Ви робитимете це самостійно чи довірите таку роботу програмісту (який не дизайнер)? Чи може, наймете для таких змін іншого дизайнера (який не є автором теми й має інший стиль роботи)?
Насамперед він має бути орієнтованим на клієнта, швидко та зрозуміло підводити його до замовлення товару чи послуги.
Крім цього, він має відповідати вимогам часу. Це не обов’язково врахування списку трендів зі 100 пунктів, але дизайн сайту не має сприйматися ні як застарілий, ні як перевантажений.
А ще він має залишатися актуальним. Є дуже мало сфер, які потребують оновлення дизайну згідно з трендами кожні півроку-рік. Для більшості випадків цілком можливо розробити універсальний дизайн, який спокійно виконуватиме свої функції протягом 5-7 років.