+38 (067) 434-60-64

UX та UI: з чого складається грамотний дизайн сайту

article author photo
Грабовська Оксана

Кожен третій користувач мережі робить висновок про компанію на основі вигляду її сайту. Тож не варто вважати дизайн всього лиш приємним бонусом чи гарною картинкою.

Якщо ваш сайт не продає, варто провести  аудит дизайну, адже користувачі скаржаться на поганий сайт лише в  1 випадку з 26. Найчастіше вони просто йдуть до конкурентів і не повертаються.

Хороший дизайн починається з практичності

UX (User Experience) — це те, який досвід отримує користувач від роботи з інтерфейсом вашого сайту.

Якщо користувач не побачить прямого шляху для досягнення своєї цілі під час перебування на сайті в перші кілька секунд, він просто його покине. А заплутати його може будь-що: навігація, контент, розташування елементів.

UX-дизайн — це:

  • взаємодія користувача з інтерфейсом, яка призводить до запланованої розробником мети (покупки, запису, ознайомлення з інформацією тощо);
  • розробка алгоритмів кліків і переходів під час використання веб-ресурсу.

Структура готового сайту повинна максимально спрощувати виконання замовниками цільових дій та перегукуватися з цінностями компанії.

Якщо дизайн непродуманий, це неодмінно позначиться на ефективності роботи компанії, адже  88 % користувачів з неохотою повертаються на сайт, з яким у них був неприємний досвід.

Практичний сайт — є. Тепер подбаємо про красу!

UI (User Interface) — графічна реалізація ідей та рішень, які були затверджені на стадії аналізу UX. Іншими словами, це інтерфейс, адаптований до потреб користувача.

Якщо UX — це досвід користувача, інформаційна архітектура та функціональність сайту, то UI — це грамотне оформлення елементів: наприклад, розташування кнопок, кольорова гама сайту, єдина стилістика іконок, форм, блоків тощо.

Завданнями UI є:

  • спрощення сприйняття архітектури сайту та його блоків;
  • візуальна типізація елементів сторінки;
  • полегшення сприйняття інформації на сайті;
  • досягнення естетичної привабливості фірмового стилю сайту.

Що важливіше: UX чи UI

Під час роботи над дизайном спочатку приділяють увагу UX, а потім UI, адже перед тим як створити оригінальні кнопки чи експериментувати зі шрифтами, варто розробити зручний та зрозумілий продукт.

Щоб зрозуміти роль UX та UI у створенні сайту, варто уявити новенький смартфон. UX визначатиме, які деталі нам потрібні (панелі, кнопки та камери) та як вони працюватимуть. А от UI відповідатиме за плавні форми, красиві матеріали, гармонійне поєднання всіх елементів, які повинні бути у смартфоні: камера, кнопки, виходи під навушники чи зарядний пристрій. А ще за те, щоб ваш Apple був схожим саме на Apple, а не на Meizu, наприклад.

UX та UI  — це цілісний процес, якісні результати якого приваблюють аудиторію та слугують позитивною презентацією послуг компанії.

Результат якісного UX та UI можна описати в трьох тезах:

  • проста навігація:
  • підкреслена цінність пропозиції для користувача;
  • чітка ціль конверсії вже під час першого візиту на сайт.

За якісним дизайном звертайтеся до COI!

Вдалий дизайн — це комплексне рішення, яке спрощує життя користувачам і працює на збільшення прибутків компанії.

Щоб дизайн сайту приносив гроші, ми у COI думаємо не лише про те, як має виглядати ресурс, а й про те, для кого він повинен працювати (хто є цільовою аудиторією).

Над створенням якісного інтерфейсу в COI працюють не лише дизайнери та розробники, а й маркетологи, копірайтери, таргетолог і контекстолог, адже лише комплексна робота всієї команди може гарантувати високоякісний результат.

Розробимо для вас веб-ресурс, який відповідатиме запитам вашої цільової аудиторії, підтримуватиме фірмовий стиль вашої компанії та працюватиме на збільшення продажів. Заповнюйте бриф за посиланням:  Дизайн