+38 (067) 434-60-64

У кого що болить

Чи сіпалось у вас око, коли ви бачили помилку в тексті? Знайте: у тих, хто працює з буквами, таке трапляється постійно. Іноді сіпаються навіть два ока. Одночасно.

 

 

Помилки роблять всі, і це нормально. Плюс у тому, що, на відміну від життєвих, письмові можна виправити. Мінус — не всі це роблять.

Самый умный

Усвідомлення того, що така прикрість може статися будь із ким і на будь-якому рівні прийшло до мене тоді, коли купу років тому я знайшла помилку, а точніше огріх, на першій шпальті популярного журналу.

Більше того: ця неточність була навіть не в полі тексту, а в написі на фотографії. Не дописали паличку в букві «Ы». Іронія в тому, що символ був пропущений в слові «умный».

На той час це фото було всюди: на білбордах, у газетах, його показували по телевізору. Я була вражена: перш ніж розтиражувати цю картинку, її, певно, показували стільком людям! І все одно неподобство лишилося непоміченим.. Чому? Бо таке трапляється.

Неоране коректорське поле

Якби страхові компанії робили виплати за помилки на письмі, то збанкрутіли б за лічені години. І я навіть не кажу про особисті переписки, в яких у погоні за швидкістю висвітлення думки втрачається якість написаного.

Достатньо перечитати будь-яку інтернет-статтю, журнал чи газету. Навіть не щось із «жовтої» преси, а поважні видання. Сумний сум.

Ну а хто не помічав помилок на різних там табличках, в меню, на стендах? Схаменіться, та ви ж за ці речі гроші платите! Чи вартує ота разова економія на компетентній людині, яка все повичитує-повилизує, того сорому, якого потім не оберешся? То ж не на один день робиться.

А ділові листи? А резюме? Ну не знаєш, як те слово пишеться правильно, — спитай в мами, тата, словника, гугла, ясена... Хтось та й має знати.

Але ні, чомусь ні.

Я не філолог за освітою, та й ніколи не хотіла ним бути. По праву руку від мене сидить чудо-редактор, яка перечитує усі мої «перли», і, я впевнена, часом хоче дати мені доброго тлумака за те, що друкують мої пальці. Але поки її щось стримує. Сподіваюсь, це щось рятуватиме мене і надалі. Ну, або розуму стане на те, щоб не помилятись. Принаймні на письмі. )