+38 (067) 434-60-64

Топ стартапів 2021, або У що вигідно зараз вкладати гроші

article author photo
Грабовська Оксана

Які стартапи процвітали навіть у 2020-му

 • Acorns — сервіс, який автоматично округлює решту з покупок, які оплачені карткою, а потім автоматично інвестує ці суми на фондовому ринку. Цікаво, що для цього стартапу криза є вигідною, адже після кожної у них відбувається приріст клієнтів.
 • Benchling — хмарний конструктор, який допомагає у роботі біотехнологічним компаніям.
 • Capsule — додаток для замовлення та доставки ліків протягом двох годин.  
 • AirGarage — сервіс із пошуку вільних паркувальних ділянок біля церков та компаній, які можна здавати в оренду.
 • Airtable — технічний стартап, який знаходиться у хмарному середовищі та дозволяє створювати практичні й естетичні бази даних для будь-якого типу бізнесу. 
 • Calm — додаток для налагодження сну, проведення медитацій та релаксації, який доступний користувачам смартфонів. Він має понад 50 мільйонів завантажень і допомагає впоратися із тривожністю, стресом, безсонням та депресією.

У що вигідно інвестувати у 2021-му 

1. Сервіси для полегшення дистанційної роботи

Кількість працівників, які працюють віддалено, суттєво зросла й навіть після закінчення карантину значна частина залишиться працювати вдома. Це означає, що чимало робочих процесів потрібно на якісному рівні перевести в онлайн. Тож зараз є величезний попит на сервіси зі збереження даних, програми відеозв’язку, CRM-системи тощо. 

2. Сервіси з доставки їжі

Якщо ще у березні рідкісні в Україні сервіси доставки не витримували навантаження, то зараз вони наростили активи. Втім, місце у ніші й досі є, а попит не закритий повністю.

Окреме відгалуження у сфері доставки — крафтові та екопродукти, адже постійне сидіння вдома змушує споживачів замислитися про якість їжі, яку вони вживають.

3. Платформи для різноманітних івентів

Психотерапія, заняття спортом, навчання, конференції, майстер-класи — це все тепер доступне й онлайн. Головне — мати надійну платформу для надання послуги споживачам. Ніхто не чекатиме, поки ви налаштуєте зв’язок і все підвантажиться. Всі поспішають і хочуть рухатися за запланованим графіком.

4. Відеоігри

Технології дозволяють розробити ігри такої якості, яка відрізнятиметься від реальності мінімально. Тож якщо у вас є оригінальний концепт і команда вправних розробників — ваше місце у ніші все ще доступне.

 

Що робити, якщо у вас вже є бізнес

Насамперед не варто відмовлятися від своєї справи лише тому, що карантин вносить свої корективи. Спробуйте адаптувати роботу до реалій та вивести бізнес у мережу.

Для початку подбайте про розробку онлайн-представництва свого бізнесу. Навіщо? По-перше, тому що споживачі вже звикли купувати онлайн та оцінили переваги такого формату. По-друге, тому що супермаркети, торгові центри ще довго асоціюватимуться з потенційним ризиком щось «підчепити».

Крім цього, вкладайте кошти у рекламу. Передусім маємо на увазі онлайн-просування — це основний рушій збуту вашого товару чи послуги та механізм взаємодії з потенційними клієнтами під час карантину. 

Якщо ви використовували рекламу онлайн і до пандемії, зараз ідеальний час, щоби подумати над подальшим розвитком рекламного просування, залученням нових секторів цільової аудиторії, тестуванням додаткових рекламних майданчиків, створенням нових креативів тощо.

Ось як це робили світові компанії:

 

 1. IKEA зробили акцент на цінності дому під час карантину. Тож якщо ви продаєте товари для створення домашнього затишку, вчіться:
 2. McDonald's чи не вперше за історію існування дещо змінив свій логотип. І все для того, щоби показати, що зараз дистанція й справді необхідна:
 3. У «Фрекен БОК»  акцентували на важливості емоцій, які доступні нам навіть під час карантину: 
 4. Команда компанії «Київстар» нагадала про важливість якісного мобільного зв'язку в часи, коли спілкування офлайн недоступне: 

Всі ці компанії підводять до однієї думки: так, карантин — це серйозне обмеження, та емоції й підтримка у такі часи — найважливіше для клієнтів. 

Звісно ж, це не єдиний підхід, який працюватиме. Але швидке реагування на новини (як показує досвід вищезгаданих компаній) — основний ключ до успіху.

Чому маркетингове просування — необхідне

Тут доцільно відповісти мовою цифр. За статистикою лише 50 % маленьких компаній існують довше, ніж 5 років. Одним зі способів подолати цей рубіж є організація грамотного рекламного просування, яке не просто «їстиме» бюджет, а приноситиме плоди у вигляді прибутку та росту позитивного іміджу компанії.  

Створення нового чи розвиток вже наявного бізнесу — ваш вибір, та в обидвох варіантах для успіху потрібне комплексне просування із гнучкою стратегією, яку за потреби можна змінити.

Таке завдання потребує залучення не окремих спеціалістів, а цілої команди, яка працюватиме пліч-о-пліч та зможе швидко й організовано вносити корективи, якщо вони знадобляться. Так працюємо ми у COI.

Над комплексним просуванням у нас працюють маркетологи, копірайтери та редактори, графічні дизайнери, контекстологи й таргетологи. Лише із залученням всіх цих спеціалістів вдається отримати максимальний результат.

 

 1. Для початку ми збираємо всю наявну статистику та дані й аналізуємо стан ринку та позиції компанії клієнта.
 2. Після цього окреслюємо цільову аудиторію, яка найбільше зацікавлена у товарах чи послугах компанії клієнта.
 3. Далі — оформлення детальної маркетингової стратегії. У документі описуємо поточний стан справ, цілі на найближчі місяці, пів року, рік, а також шляхи досягнення цих цілей.

До маркетингового просування ми підходимо вже з чітким планом дій та готовністю його змінити у разі потреби (такі опції також розглядаємо під час створення маркетингової стратегії).

Мрієте вивести свій бізнес у лідери ніші? Обирайте маркетингове просування, яке працює! Більше про COI та наші послуги читайте тут: Маркетинг