+38 (067) 434-60-64

Що може статися, якщо дизайнер сповідує рок-н-рол

article author photo
COI

Настільні ігри в нашій компанії — це загалом радість програмістів. Іноді до них долучається решта команди, але, по-моєму, ті люди таки щось знають, бо обіграти їх просто анріал. Особисто я саме тому не вв’язуюся.

Але не тоді, коли справа доходить до «Мафії». «Мафія» нас гуртує, «Мафія» нас характеризує, в «Мафію» ми бавимося разом. І тому, коли дизайнерка Вікторія сказала, що створила тематичну «Мафію», в СОІ стало гаряче всім.

А потім вона її принесла, і ми зіграли.

Що до чого

Тема гри Вікторії — рок-зірки.

9 культових рок-персонажів перевтілились у Фріків (мирних жителів): Ніко, Патті Сміт, Сід Барретт, Девід Боуї, Джим Моррісон, Сід Вішез, Джимі Хендрікс, Деббі Гаррі та Емі Вайнхауз.

Головні ролі: Нік Кейв став Шерифом, Боб Ділан — Лікарем, Курт Кобейн — Кілером (ким же ще!).

У ролі Повії — Мік Джаґґер.

Двоє Мафіозі — Том Вейтс і Кейт Річардс.

Відчуваєте, що когось не вистачає?

Іґґі Поп. Для нього відведена роль Майстра.

Коментар авторки

Звідки виникла ідея гри?

Ідея виникла рандомно в потязі. Я була в навушниках — і тут всі шматочки пазла в голові склалися в одне ціле. Музика завжди займала особливе місце в моєму житті, і, коли виникла ідея, все, що мені залишалось, — це втілити її в життя.

Розкажи, як ти працювала над грою.

Гра створювалася в декілька етапів. Я почала з ескізування всіх існуючих варіантів у моїй голові, створення колажу з можливими персонажами. На кінцевому етапі все зводилося до відсіювання зайвої інформації й оформлення та пропрацювання загальної атмосфери.

Що з того вийшло: естетика й концепція

Авторська розробка радує очі оформленням, а мізки — концепцією.

«Мафія» від Віки — це цупка течка та два набори карток. Перше, що потішило особисто мене, — сукняний корінець течки: як у хорошій книзі. Значить, довго триматиметься купи. Друге — загальна продуманість, адже елементи гри утворюють цілісний концепт. Поясню: набір гральних карт закладено в картонний чохол, який кріпиться до течки магнітом. З другого боку в кишеньці — інструкція та ролі.

До речі. Навіть якщо ви мегадосвідчений гравець і всі правила всіх варіацій «Мафії» вам давно відомі, раджу зазирнути в цю інструкцію хоча би для цікавості. А потім — ви зрозумієте! — для естетичного задоволення.

Отже, інструкція. Що тут є:

  • Зістарений папір.
  • Машинний друк.
  • Чіпкі біографічні моменти рок-кумирів і характеристики персонажів —

це все сховано в одній течці з назвою SPRAVA #77.

Всього Віка зробила 10 екземплярів, майже всі уже розпродано.

І ми дуже тішимося, що один примірник залишається для СОІ.