+38 (067) 434-60-64

Медитуй. Пиши код. Медитуй

article author photo
COI

Людина може йти різними шляхами самовдосконалення. Одним із них є шлях духовного та розумового розвитку, який являє собою медитація.

Багато людей помиляються, коли думають, що ця річ не може відігравати важливої ролі в повсякденному бутті члена західного суспільства. Типовий офісний працівник, який присвятив роботі велику частину свого життя, не встигне помітити, як розчиниться в натовпі, втративши себе. Ми обмежуємося рутиною, в якій потопаємо кожного дня, живемо, немов мурахи  у великому мурашнику, назва якого — місто. У той час як медитація пропонує нам альтернативу — відійти від тривог, переживань, заглибитися в свою свідомість. Вона допомагає віднайти справжні бажання, а не навіяні суспільством тренди та цінності. Це практика позитивного мислення; коли думки рухаються в руслі спокою та гармонії, розум спрямовує свою увагу тільки на потрібні речі, над якими справді треба подумати.

Як медитація допомагає мені писати код

Почати займатися цим не так складно, як можна собі подумати. Головне — зрозуміти, наскільки це може бути важливим для тебе. Якщо ви думаєте, що вам це не під силу, то насправді це не так. У кожного з нас є великий духовний потенціал, який розтрачується на непотрібні думки та переживання, що витрачають розумові ресурси.

Практика медитації дозволяє досягнути більших вершин і в професійній сфері, наприклад, у програмуванні. Мені знайома ситуація, коли ти працюєш над немаленьким обсягом коду та плутаєшся в ньому, забуваєш, коли і як викликається той чи інший метод, над реалізацією певного алгоритму та подеколи думаєш: «А чи справді програмування це моє?»

Зі свого досвіду знаю: коли я помедитую та беруся знову до коду — я починаю структурувати в голові те, як працює мій код. Знаю ще одну ситуацію зі свого життя: коли ввесь день доводиться працювати над складною задачею, після роботи я все думаю і думаю над тим, як можна її виконати, хоча виявляється, що я просто топчусь на місці, і ці думки не дають жодного результату. У такі моменти медитація допомагає мені не обмежуватися подібними міркуваннями про роботу. Я собі сплановую наперед, що треба зробити, аби розібратися з завданням, яке мене бентежить. Після цього я без жодних проблем переходжу на думки, не пов’язані роботою: я просто думаю про те, що мені хочеться, — роблюсь господарем свого розуму.

Медитація змінює світосприйняття

Мені дуже сподобалася думка мого наставника по медитації: «Розумієте, суть медитації в кардинальній зміні світосприйняття. Повсякденність з її постійним повтором тих самих подій змушує людей мислити поверхнево, до тої міри, ніби реальне лише те, що сприймається органами чуття. Взагалі життя в світі, котрий створили люди, наповнює розум порожнім шумом: тисячами телепередач і сайтів, чужими думками, беззмістовними розмовами. Нас оточує величезна кількість буденної інформації, що пласт за пластом падає в скарбницю розуму, отруюючи його. Чужі звичаї й устремління займають весь життєвий простір, і людина втрачає свою суть. Завдяки медитативним практикам розум позбавляється кайданів звичного мислення. Розчиняються соціальні установки, матеріалістичні концепції, фіксовані уявлення, а місце, що звільнилось, заповнюється справжнім баченням світу». Він наголошує на справжньому баченні світу, і це викликає безліч питань: яке воно? чому медитація проявляє його в людині? Гадаю, це така річ, яку важко висловити в повній мірі словами, тому напрошується висновок, що це потрібно відчути на собі за допомогою медитативних практик.

Якщо моя стаття вас зацікавила, раджу розпочати з цього відеоуроку:

Там більш детально розповідється про суть медитації та про те, з чого можна почати. Якщо у вас виникли запитання, напишіть мені на електронну адресу: vdubyuk.coi@gmail.com