+38 (067) 434-60-64

Курс письменницької майстерності у Львові, або WRITER — це той, хто WRITES

Кілька тижнів тому Маринка з нашої копірайтерської команди розповіла про вулицю чи то Кирила, чи то Мефодія, яка навдивовижу гарна зі своїми маєтками, туями й вівчарками. Нічого не лишалося, крім якось ввечері то перевірити. В результаті перевірки з’ясувалося, що вивершується вулиця імені славетних староболгар величною і великою Цитаделлю Інн.

5-зірковий готель розташовується в приміщенні австрійської фортеці середини ХІХ ст. Територія біля готелю впорядкована, краєвиди з нього виглядають вкрай мальовниче:

Цю довгу преамбулу я можу виправдати кількома пунктами:

  1. Її можна вважати експозицією до всієї цієї історії (це те в творі, де про тридесяте царство, царя Гороха і хату на краю села).
  2. Простіше починати з цитаделі, ніж із Кортасара.
  3. Буквально за пару тижнів мені довелося повернутися в ту цитадель, зайти всередину, бачити дівчат у сукнях «в пол», слухати, чим надихалися романтики, а чим — сентименталісти, спостерігати за дощем, який б’є об скляний дах, згадати, що таке «магічний реалізм», дізнатися про фрустрацію читача та прозу Данила Кіша.

Власне, оце третє і пояснює існування цього поста взагалі.

Зараз у Львові проходить Курс письменницької майстерності. Викладачі, видавці, письменники дають практичні поради, що робити з руками, яким хочеться писати.

Руки на курсі є чоловічі, жіночі, з манікюрами і слідами від чорнил — усякі руки:

Цей курс організував Центр літературної освіти ( http://litosvita.com/ ), за що я йому і всім причетним дуже вдячна. Бо WRITER WRITES. На першому занятті нас спитали: а навіщо він це робить?

Навіщо я це роблю?

Протягом цього курсу нам дають можливість, нас навіть спонукають «погратись із шрифтами», що в даному випадку означає випробувати різні прийоми-засоби-персонажі-сюжети-мотиви.

Ще що важливе, як на мене, так це перебування в середовищі, де люди пишуть. Це стимулює, дисциплінує, виховує і вішає над головою блискучий, важкий, але дуже одухотворюючий дамоклів меч.

Власне момент одухотворення:

Це ми на мармурових сходах із Іриною Старовойт, дивовижно цікавою, дуже знаючою і мудрою викладачкою філології Львівського національного університету ім. Івана  Франка.

Курс триває. Попереду — про головного героя, сюжет, психологію і співпрацю з видавцями.

І Тарас Прохасько.